top of page
Sök
  • Skribentens bildKlassiska Båtar

Årsmöte hålls i Lovisa den 17 mars

Uppdaterat: 13 mars

Gästbåtshamnens bastubyggnad på Skeppsbron 8.

Klassiska Båtars årsmöte hålls söndagen den 17.3 klockan 14 i gästbåtshamnens bastubyggnad, Skeppsbron 8 i Lovisa.


Alla medlemmar är välkomna till mötet. Föreningen bjuder på kaffe och bulla.


Vid årsmötet presenteras bokslut, verksamhetsberättelse och verksamhetsgranskarens utlåtande för verksamhetsåret 2023. Vid mötet fastställs verksamhetsplan, budget och medlemsavgift för 2024.


Årsmötet väljer styrelseordförande och sju ledamöter i föreningens styrelse för kommande verksamhetsår. Föreningens hedersordförande Dierk Kühn, som har suttit många år i styrelsen, har avböjt återval i styrelsen. Årsmötet behöver alltså välja minst en ny ledamot i styrelsen. Den avgående styrelsen består av Magnus Johansson (ordförande), Fred Owren (vice ordförande), Minna Strengell (sekreterare), Cosmo Mether (kassör), Svante Ahlroth (tävlingsledare), Dick Lindfors och Olli Vanne (hamnkapten).

5 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

留言


bottom of page